Bebeklerde Öksürük Nasıl Geçer?
15 Mayıs 2024

Bebeklerde Öksürük Nasıl Geçer?

Bebeklerde öksürük nasıl geçer: Bebeklerde oluşan öksürük birçok nedenden dolayı olabilir. Bu öksürük bebeği huzursuz bir hale sokar. Çocuk yaşlardan itibaren hastalıkların başında öksürük gelmektedir. Bebeklerde oluşan bu öksürüğe neden olan etmen önemidir. Çocuk yaşlardan itibaren grip, soğuk algınlığı ya da nezle gibi hastalıklar da en çok bebeğin yakalandığı rahatsızlık öksürükdür. Bebeklerde oluşan öksürük balgamlı, kuru ya da alerjik olabilir. Bu durum çocuğu hasta hale getiren etmene göre değişmektedir. Eğer bebeğiniz öksürüyor ise bu durumun nedenini öğrenmelisiniz ve kaç gündür öldürdüğünü, öksürüğünnün nasıl olduğunu, hırıltı olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bebeğin kaç gündür öldürdüğü ve bu öksürükle beraber kan, balgam gibi bulguların olup olmadığını kontrol edin. Bebeklerin bağışıklık sistemini yetişkinler gibi kuvvetli olmadığı için vücuda mikroorganizma ve enfeksiyon girişi daha çabuk olur ve bu durum bebeğin daha çabuk hastalanmasına neden olur. Bebebeklerin vücuduna giren mikroorganizmaları atmak için kullandığı yöntem öksürüktür. Yani öksürük ile solunum yollarında yabancı bir madde veya yabancı bir cisim varlığında solunum yollarının temizlenmesine yardımcı olur.

Öksürük nasıl geçer?

Yetişkinlerin, bebeklerin ve çocukların en çok karşılaştığı problemler arasında öksürük gelmektedir. Öksürüğün birçok tedavisi vardır. Bu tedavi için hem doğal yöntemleri hem de öksürük için iyi gelen ilaçları kullanabilirsiniz. İlk olarak doğal yöntemleri tercih etmenizi öneririz. Çünkü ilaçlar vücutta bir yeri iyileştirirken diğer yeri de yıkıma uğratabilir. Bebeklerin öksürük ve boğaz ağrıları için özellikle ıhlamur çayı, ada çayı, kuşburnu, böğürtlen çayı verebilirsiniz. Özellikle kış mevsimlerinde soğuğun etkisi ile oluşan öksürük için bu çaylar çok iyi gelmektedir. Hastalığa yakalanmadan kullanmanız da sizin için oldukça faydalı ve önemlidir.

Bebeklerde öksürük nasıl geçer: Yetişkinlerde çocuklarda hatta her yaş grubunda karşılaşılan öksürük kişide hafif belirtiler vererek başlar ve eğer önlemi alınmaz ise öksürüğün şiddetide artarak ilerleyebilir. Eğer bebeğiniz anne sütü içiyor ise o zaman bebeğinizi sık sık emzirebilirsiniz. Ayrıca annenin yedikleri ve içtikleri süt yolu ile bebeğe geçer. Bu yüzden anne beslenmesine dikkat etmeli ve bebeği doğru besinlerle beslemelidir. Bebeklerin anne sütü içmesi onların bağışıklık sistemini güçlendirdiği için bebeğin daha az hastalanmasını sağlar. Özellikle bebeklerin vücutları çok hassas olduğu için verilen ilaçların çok dikkatli verilmesi gerekir. Çünkü bebekler ilaçlardan çok çabuk etkilenir. Bebeğinizin öksürüğüne göre uygun doktorunuzun vermiş olduğu ilaçları kullanın.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Çocuklarda Öksürüğe Ne İyi Gelir?

Çocuklarda Öksürüğe Ne İyi Gelir?

Boğazda Alerjik Öksürük Nedenleri?

Boğazda Alerjik Öksürük Nedenleri?

Öksürüğü Ne Keser?

Öksürüğü Ne Keser?

Astım Öksürüğü Belirtileri ve Tedavisi

Astım Öksürüğü Belirtileri ve Tedavisi

Benical Öksürük Şurubu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Benical Öksürük Şurubu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Güncel

Yetişkinlerde Öksürük Nasıl Geçer?

Yetişkinlerde Öksürük Nasıl Geçer?

Güncel

1 Yaş Bebeklerde Öksürüğe Ne İyi Gelir?

1 Yaş Bebeklerde Öksürüğe Ne İyi Gelir?

Güncel

Balgamlı Öksürük Nasıl Geçer?

Balgamlı Öksürük Nasıl Geçer?