Geceleri Kuru Öksürük Belirtileri ve Tedavisi
15 Mayıs 2024

Geceleri Kuru Öksürük Belirtileri ve Tedavisi

Geceleri kuru öksürük, Herkesin hayatta en az bir kere şikâyet ettiği ve oldukça sinir bozan bir durumdur. Bazı geceler sizleri bir türlü uyutmayacak kadar şiddetli öksürük yaşanabilir. Geceleri kuru öksürüğün birçok çeşitli nedenleri olabilir. Ancak tüm hastalıklar asıl olarak bağışıklık sisteminin zayıflığını ya da direncini göstermektedir.

Geceleri kuru öksürük gün içerisinde hiçbir şeyiniz yokken hatta kendinizi oldukça iyi hissederken gece yatağa girdiğiniz andan beri sizleri tutan halk arasında gıcık da denilebilen bir öksürüktür. Geceleri kuru öksürüğün diğer öksürüklerden diğer bir farkı da öksürükle beraber balgamın gelmemesi ve boğazın öksürdükçe tahriş olduğunu hissettirmesidir. Bu daha da tehlikeli bir durum yaratabilir. Geceleri kuru öksürük tedavi kolay ancak bazen de kronik hastalıkların habercisi olarak da bilinebilir. Geceleri kuru öksürüğün sebepleri yazımızın devamında yer almaktadır.

Geceleri Kuru Öksürük

Geceleri kuru öksürük oldukça sinir bozan bir durumdur. Ancak mutlaka dikkate alınması gerekmektedir. Aksi halde boğazda oluşacak diğer hasarlarında şikâyetini duyabilirsiniz. Ancak geceleri kuru öksürüğün sıkça karşılaşılan nedeni ise midede oluşan ya da diğer yazılarımızda belirttiğimiz gibi bağırsaklarda oluşan yaralar nedeni ile yatış pozisyonunda buralarda oluşan ekşime ağza gelebilir bu da geceleri kuru öksürük yaşanmasına neden olabilir. Tüm bunların yanı sıra aynı zamanda kişi geceleri kuru öksürük yaşıyorsa sinüziti de olabilir. Yine yatma pozisyonunda sinüslerin akması geceleri kuru öksürüğe neden olabilir. Eğer kişi demir eksikliği problemi yaşıyorsa kişinin boğazında şişliklerin oluşmasına neden olacaktır. Tüm bu etkiler sonucunda da geceleri kuru öksürük yaşanmasına neden olacaktır.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni