Doğal Öksürük Şurubu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Doğal Öksürük Şurubu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Doğal Öksürük Şurubu: Diğer mevsimlere göre en çok hastalıklar kış mevsiminde görülür. Bu mevsimde genellikle sğlık ocakları, poliklinikler ve hastaneler adeta insan akınından dolar taşar. Hastanelere gelen insanlarda genellikle öksürük şikâyeti en başı çekmektedir. Öksürükler, aksırıklar, baş ağrıları, boğaz ağrıları, yüksek ateş, üşütmeler, soğuk algınlığı, burun akıntısı, halsizlik bir türlü bitmek bilmez. Boğaz ağrısı ile Öksürük geliştiği zaman, çileli, rahatsız edici, geçmek bilmeyen, bir durum oluşur. Böyle bir durum da sürekli öksüren çocukları ve bu durumdan rahatsız olan ebeveynler ne yapılacağını bilemez duruma gelir. Geceleri uykuyu bölerek ortaya çıkan ve durmak bilmeyen öksürük nöbetleri oluşur. Ebeveynler ne yapacağını bile şaşırır.

Tıbbi ilaçlar kullanıldığında dahi geçmek bilmeyen öksürüğe, aileler doğal ve bitkisel öksürük ilaçları aramaya başlar. Bu rahatsızlık için bitkisel yöntemlerle yapılan bu doğal öksürük şurubu bir ilaç olabilir.

Evde Hazırlanabilen Doğal Öksürük Şurubu: Öksürük ile mücadele de bitkisel olarak çeşitli yöntem ve formüller bulunur. Öksürüğün geçmesi için bitkisel malzemeler kullanarak sizde kendi evinizde hazırlayabileceğiniz doğal öksürük şurubunu anlatmak istiyorum. Bu doğal şurup çocuğunuzda olan ya da olması muhtemel balgamı söker ve öksürüğü de bir anda yok eder. Doğal öksürük şurubu yapımı için kullanacağımız malzemeler ile yapılış tarifi aşağıda anlatılmıştır.

Doğal Öksürük Şurubu İçin Malzemeler: 1 adet orta boy kuru soğan, 1 adet limonun suyu, 1 su bardağı kaynamış sıcak su, 3 yemek kaşığı süzme bal, 1 diş kabuğu soyulmuş sarımsak, 1 tatlı kaşığı tarçın, ½ tatlı kaşığı zencefil.

Doğal Öksürük Şurubu Nasıl Yapılır?

Soğan ve sarımsaklar ince bir şekilde doğranır ve bir kavanoza alınır. Kavanoza kaynamış olan suyu ilave edin ve bu suyun soğumaya bırakın.

Soğumuş olan soğan ve sarımsak karışımlı suyu süzerek, süzülen bu suyu tekrar kavanoza alınır, içine bal, 1 adet limondan sıkılan suyu, zencefil ile tarçın ekleyerek, kavanozun kapağını kapatıp, sonra kuvvetli bir şekilde çalkalayın. Bu aşamadan sonra bitkisel tedavi olarak hazırlanan doğal öksürük şurubu hazırdır. Çocuklar için bu doğal şuruptan, öğünler arasında bir yemek kaşığı, büyükler için ise bir kahve fincanı kadar tüketilebilir.

Doğal Öksürük Şurubu İleKışa Hazırlık Yapın: Herkesin kendi imkânları ölçüsünde rahat bir şekilde yapabileceği ve doğal bir antibiyotik işlevi olan bu şurup sayesinde öksürüğe dur denilecek. Ayrıca kesinlikle yan etkisi bulunmayan bu ev yapımı doğal öksürük şurubunu hazırlayın ve uygulayın. Kış gelmeden ve daha hastalık oluşmadan önce bu şuruptan içtiğinizde, onun bu koruyucu özelliğinden yararlanıp, olması muhtemel hastalıklara karşı bir kalkan görevi oluşturabilirsiniz. Not: bu şurubu iki yaşından daha küçük olan çocuklara içirmeyin.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni