Öksürüğe Kesin Çözüm
15 Mayıs 2024

Öksürüğe Kesin Çözüm

Öksürüğe Kesin Çözüm: Kış ayı dert ayıdır derler. Kış mevsimde en çok yakındığımız durumlardan bir tanesi de öksürüklerdir. Üşütme, nezle gibi Gribal enfeksiyonlar, öksürüğün en baş sebeplerinden biridir. Aniden gelen üşütme için önceden ne kadar tedbir alsak da bu yetersiz kalır. Peki, altında yatan bir hastalık olmayan, yani kronik olmayan öksürüğe kesim çözüm ne olabilir? Antibiyotikler, öksürük şurupları, bitkisel ilaçlar bu derdimizi çözer mi? Bu makalemizde bu sorunun cevabını bulmaya çalışacağız.

Öksürük Sebepleri Nelerdir?

Öksürüğü dindirmek için ilk olarak öksürüğe sebep olan problemi bulup, onu ortadan kaldırmak veya öksürük oluşturan ortamlardan uzak kalmak gerekir. Alerjik sorunlar, astım reflü gibi öksürüğe sebep olabilen faktörleri kendi imkân veya gerekirse doktor tavsiyesi ile ortadan kaldırmak mümkün olabilecektir. Örneğin astım rahatsızlığı nedeniyle öksürük varsa, astımın en büyük sebeplerinden biri olan sigaranın bırakılması, tozlu ve dumanlı ortamdan uzaklaşılması astımı ve sebep olduğu öksürüğü kesin çözüm olabilecektir ya da alerjik bir nedenden dolayı öksürük oluşumu varsa ve alerji yapan sebep biliniyorsa, bu durumda alerjik faktör ortadan kaldırılarak bu da öksürüğe kesin çözüm olabilecektir. Keza reflü içinde doktor tavsiyesi olan ilaçlar kullanılarak, bundan dolayı oluşan öksürüğün önüne geçilebilir.

Öksürüğe Kesin Çözüm İçin Bitkisel İlaç

Öksürük için kullanılan tıbbi ilaçlara alternatif olarak kullanılan bitkisel yöntemlerde bulunmaktadır bu yöntemlerden biri de Ahmet Maranki Hoca'nın turplu öksürük şurubudur. Bu öksürük şurubuna bir süre devam edildiği takdirde öksürük dahil birçok rahatsızlık için ciddi şekilde etkili olduğu bildirilmektedir. Öksürük Şurubu kürünün yapılması için bir adet orta boy siyah bir turp gerekmektedir. Siyah turpun antibiyotik özelliği olan yağlar içermesinden dolayı, enfeksiyonlar için çok etkisi vardır. Bu kürde kullanılacak malzemeler:
  • 1 Tane orta boy Siyah turp
  • Bir miktar bal
  • 1 Tane su bardağı
Turp Kürü Nasıl Yapılır?

Elimizde bulunan orta boy turp temiz bir şekilde yıkanır. Üst bölümü kesilip, kendinize zarar vermeden, içerisini geniş olarak oyun. (İçinden çıkan turp parçaları salata da kullanılabilir). Turpu altına kadar oyulup, alt kısmından küçük bir çizik atılır. Bu çiziğin balın, turpun usaresi ile birleşip, süzülmesi içindir bundan dolayı çiziğinin oldukça küçük olması gerekir. Turpun oyulan iç kısmına bal doldurulup, daha önce kesilen turpun üst kısmıyla, balın üzerini kapayıp, bu şekilde balın turp içinden süzülüp, bardağa doluncaya kadar bekleyin. Oluşan bu kürden sabah akşam günde iki defa tüketin. Uygulamayı yapanlar kişiler, hazırlanan bu küre 10-15 gün devam edildiği takdirde, Allah'ın izniyle öksürüğe kesin çözüm olacağını belirtmişlerdir.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

İbrahim Saraçoğlu Öksürük

İbrahim Saraçoğlu Öksürük

Haber Bülteni

Güncel

Soğan Suyu Öksürüğe İyi Gelir mi?

Soğan Suyu Öksürüğe İyi Gelir mi?

Güncel

Öksürük Kaç Günde Geçer?

Öksürük Kaç Günde Geçer?