Öksürük Nasıl Geçer İbrahim Saraçoğlu
15 Mayıs 2024

Öksürük Nasıl Geçer İbrahim Saraçoğlu

Öksürük Nasıl Geçer İbrahim Saraçoğlu, Kışın yaşanan en büyük rahatsızlıklardan biri öksürüktür. Kış günleri soğuk algınlığı, nezle grip gibi durumlarla en çok çocuklarda ve nispeten daha az olarak erişkinlerde de ortaya çıkan öksürük normal şartlarda solunum yollarının, koruyucu bir refleksi olup, hastalık değildir. Fakat muhtemel bir hastalığın habercisi de olabilmektedir. (Sebebini öğrenmek için bir doktora gitmekte yarar vardır.)

Öksürük olma durumunda şurup ve antibiyotik ilaçlar almadan, öksürük illetinden kurtulmak isteyenlere; Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Bitkisel tedavi yöntemlerini tavsiye etmektedir.

Bitkisel ilaç hazırlama konusunda bir Uzman olan sayın Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, öksürük konusuna da el atarak öksürükle ilgili çeşitli kür çalışmalarını açıklamıştır. Öksürük nasıl geçer İbrahim Saraçoğlu, makale konumuzda, bu değerlihocamızın öksürükle ilgili hazırlamış olduğu kürlerden istifade etmeye çalışacağız. İşte bu kürlerden bir örnek;

Öksürük Nasıl Geçer İbrahim Saraçoğlu Kürleri

Kabuklu sağlam olan bir adet, orta boy sarı soğanı altı parçaya bölüp, 300 ml su içine koyarak, bu soğanla suyu birkaç dakika boyunca kaynatıp, kaynayan bu suyu soğumaya bırakıyoruz. Çok fazla soğumasına müsaade etmeden, bu karışım suyundan ılınmış haliyle bir bardak içiyoruz. Hazırlanan bu kür öksürüğün geçmesine katkı sağlayacaktır. Maksadın hasıl olması için, çok fazla beklemiş olan suyu içmemek, bu kürü tekrar hazırlamak gerekir.

Şayet öksürükle beraber balgam oluşumu varsa; 500 mili litre suyun içine 7-8 adet keçi boynuzu koyup, bu suyla beraber kaynatın ve kaynayan bu sudan için. 3. Günün sonunda, balgamın nasıl sökülerek atıldığını sizde fark edip şaşıracaksınız. Bilhassa sigara kullanan insanların bu uygulamayı yaparak kullanılması tavsiye edilir.

Öksürüğü geçirmek için Hatmi çiçeği kürü çok eski tarihlerden beri kullanılmaktadır. Antik çağlarda bile bu hami çiçeği bitkisinin öksürük ya da başka hastalıklar için faydasının olduğu keşf edilmiştir. Bir başka “Öksürük nasıl geçer İbrahim Saraçoğlu” kürüörneğimizde kronik öksürüğü işleyeceğiz. Kronik hale gelen öksürük için, kaynatılmış olan bir bardak sıcak sütün içine dört ya da beş gram hatmi çiçeği koyulur. Sütle hatmi çiçeğini karıştırıp, birkaç dakika bekleyin, daha sonra bunu yudum yudum için. Bu kür uygulamasını günlük olarak iki defa tekrarlanabilir. Hepinize sağlıklı günler dilerim.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Zencefil Bal Limon Öksürük

Zencefil Bal Limon Öksürük

Haber Bülteni